Pentru anul scolar 2017/2018 Scoala Gimnaziala nr.2 Borcea si-a propus in planul de scolarizare functionarea unei clase pregatitoare cu un numar de 25 de elevi.

Pentru activitatea desfasurata de elevii clasei pregatitoare, scoala dispune de o sala de clasa special amenajata si dotata conform normativelor in vigoare.

In anul scolar 2017/2018 la clasa pregatitoare va preda d-na profesor pentru invatamant primar Iordache Mihaela, cadru didactic cu experienta la clasa pregatitoare, grad didactic II.

In data de 27.02.2017 la ora 1000,parintii sunt invitati sa viziteze spatiul destinat activitatilor clasei pregatitoare,sa poarte discutii cu cadrul didactic si conducerea scolii,sa obtina informatii referitor la calendarul inscrierii si documentele necesare.

Parintii pot obtine informatii utile de pe site-ul scolii www.scoala2borcea.ro, dar si de la serviciul secretariat.

- Centre de evaluare psihomotorie

- Formular de inscriere - etapa I